U13 NAJLEPSI W ZAKOPANE

W czwartek wyruszyli do Zakopanego aby z samego rana na drugi dzień zacząć Międzynarodowy Turniej API CUP Zakopane. Wyruszyli jak zawsze pełni nadzieji i wiary że w końcu uda im się odnieść sukces. Pół roku temu było bardzo blisko, zajęliśmy miejsce zaraz za podium ale tym razem chcieli czegoś więcej.

Zostaliśmy przydzieleni do grupy A w której przyszło nam się zmierzyć z: Zakarpattia 🇺🇦,Rodło Opole oraz FFK Warszawa. Po trzech rozegranych piątkowych spotkaniach zajmujemy 1 miejsce w grupie i w sobotę będziemy rywalizować w lidze mistrzów. Wyniki piątkowe:

APP – FFK Warszawa 4:1

Sebastian Florek x2, Medard Nowakowski, Antoni Głąbicki.

APP – Zakarpattia 🇺🇦 1:1

Medard Nowakowski

APP – Rodlo Opole 3:0

Mikołaj Wiśniowski, Medard Nowakowski, Antoni Głąbicki.

Sobota to zmagania w lidze mistrzów i aby myśleć o grze o najwyższe cele trzeba zająć miejsce 1-2 w grupie. Drużyna w pięknym stylu zademonstrowała się podczas sobotnich spotkań i zajmuje pierwsze miejsce które promuje ich do gry w półfinale całego turnieju.
Wyniki sobotnich spotkań:

APP – AP Radziszowianka 2010 1:0

Sebastian Florek

APP – Akademia Piłkarska Champions Brzesko 2:1

Medard Nowakowski
Kacper Stępień

APP – Stal Stalowa Wola 2:0

Sebastian Florek
Medard Nowakowski

APP – MUKS Mineralni Krynica-Zdrój 0:0

Niedziela dzień w którym rozstrzygnie się wszystko. W meczu półfinałowym trafiamy na drużynę ze Słowacji Slovan Hlohovec, drużyna grająca bardzo dobrze tak wiec widowisko zapowiadało się bardzo interesujące. Po regulaminowym czasie gry i zaciętej walce pada bezbramkowy remis 0:0. W rzutach karnych nasza drużyna okazuje się lepsza i wygrywa 3:2 !! Bezbłędnie wykonali rzuty karne Filip Broziński, Antoni Głąbicki oraz Sebastian Florek. Szał i wielka radość na trybunach!!

W finale czeka na nas Akademia Sandecja Nowy Sącz występująca na codzień w I Lidze Wojewódzkiej. To jednak naszych chłopców nie przytłoczyło a wręcz jeszcze bardziej zmotywowało do walki o swoje marzenia. Kluczowym moment meczu okazało się dokonanie zmiany przez trenera Dominika który wpuścił na boisko Filipa Minora a ten po uderzeniu Sebastiana Florka i odbiciu piłki przez bramkarz pakuje piłkę do bramki i wyprowadza Proszowian na prowadzenie. Ten stan utrzymuje się do końca spotkania i gdy sędzia zagwizdał po raz ostatni nasi chłopcy mogli uwolnić emocje, pokazały się łzy szczęścia i wielka radość !!

Dziękujemy wszystkim kibicom rodzicom tym którzy wspierali w pod Giewontem ale i tym którzy przez cały weekend czekali na informacje z Zakopanego i radowali się wspólnie z zawodnikami. Dziękujemy wspaniałemu kierowcy który zarejestrował te wspaniałe momenty oraz bezpiecznie zawiózł i przywiózł naszych mistrzów. Dziękujemy wojowniczkom za piękne przywitanie naszych mistrzów na miejscu w Proszowicach. Panie Trenerze Dominik Frączkiewicz dokonałeś tego! BRAWO
To wielki sukces promujący naszą Akademię ale również Gminę i Miasto Proszowice.

AKADEMIA PIŁKARSKA PROSZOWIANKA NAJLEPSZĄ DRUŻYNĄ W MIĘDZYNARODOWYM TURNIEJU API CUP

TRZY LITERY JEDNO SERCE APP 🤍💙

KONTAKT

AKADEMIA PIŁKARSKA PROSZOWIANKA PROSZOWICE
UL. PARKOWA 10
32-100 PROSZOWICE
NIP 6821789948

BIURO
TEL: 509 838 796
CZYNNE: 15:30 - 17:30

E-MAIL: akademiapilkarskaproszowice@gmail.com

PRZEKAŻ 1,5% podczas wypełniania PIT wpisz: KRS 0000270261 oraz poniższy cel szczegółowy: AKADEMIA PIŁKARSKA PROSZOWIANKA 11612

Konto Akademii Piłkarskiej Proszowianka MBank nr konta: 90 1140 2004 0000 3002 8064 8649