U13 GRALI DO KOŃCA

Każdy wie że aby wygrać trzeba wierzyć i grać do końca. W dniu dzisiejszym po słabszej pierwszej połowie spotkania po której to przegrywaliśmy 0:2 podopieczni Trenera Dominika Frączkiewicza wyszli na drugą cześć meczu jakby odmienieni i zaczęli odrabiać straty!

AKADEMIA PIŁKARSKA PROSZOWIANKA – KS ORZEŁ PIASKI WIELKIE 4:2 (0:2)

Bramki: Antoni Głąbicki x2, Filip Lorens, Sebastian Florek.
Skład: Żuwała – Adamski, Głąbicki, Broziński – Michalski, Kasprzyk – Lorens, Florek, Nowakowski oraz Kisiel, Kundzinowicz, Gwóźdź, Jędras, Miśkiewicz, Minor.

Pierwsza połowa w wykonaniu Proszowian zupełnie nie udana. Błędy w obronie oraz brak pomysłu na skonstruowanie ataku na bramkę przeciwnika spowodowało iż na przerwę zawodnicy schodzili z bagażem dwóch bramek. Druga odsłona to zupełnie inny zespół który dążył do strzelania bramek i był skuteczniejszy w obronie.

Zaraz po wznowieniu drugiej połowy lewoskrzydłowy Filip Lorens po podaniu Sebastiana Florka wzdłuż bramki zamyka akcje dokłada nogę i strzela na 1:2. To był bardzo dobry bodziec dla naszych zawodników bo odrazu poszli za ciosem. Kolejny faul, do piłki podchodzi Antoni Głąbicki i pięknym uderzeniem z 20 metrów lewą nogą ładuje piłkę pod poprzeczkę ! Mamy 2:2.

Kolejna akcja przed polem karnym faulowany Medard Nowakowski do piłki podchodzi nie kto inny jak Antoni Głąbicki i potężnym uderzeniem zamienia rzut wolny na bramkę ! Mamy 3:2. Czwartą bramkę wypracowywuje sobie „Floruś” i ustala wynik spotkania.

Kolka słów od Trenera U13 po meczu:

„Po raz kolejny weszliśmy nonszalancko w pierwszą połowę meczu. Niekonwencjonalne błędy i decyzje odbiły się utratą dwóch bramek… Na drugą połowę drużyna wyszła całkowicie odmieniona. Koncentracja, a przede wszystkim nasz model gry zaczął być znacznie widoczny. Cieszę się, że drużyna zareagowała odpowiednio i odmieniliśmy losy spotkania… Brawo chłopcy”