PROSZOWICE NAJLEPSZE !

W miniony weekend na boiskach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Proszowicach odbyły się turniej dla zawodników urodzonych w 2016 roku pod nazwą I MISTRZOSTWA MAŁOPOLSKI o puchar Burmistrza Gminy i Miasta Proszowice Grzegorza Cichego. Stowarzyszenie pozyskało na ten projekt fundusze z Województwa Małopolskiego. W turnieju wzięło udział 18 drużyn z woj. Małopolskiego, Świętokrzyskiego oraz z Ukrainy które rywalizowały ze sobą w ciągu dwóch dni na czterech boiskach. Każda z drużyn rozegrała 10 spotkań które trwały po 18 minut. Zapraszamy do relacji !

Znakomicie przygotowane boiska sprawiły iż chłopcy naprawdę czuli się jakby rozgrywali prawdziwe Mistrzostwa. W pierwszym dniu każda z drużyn została przydzielona do grupy w których rywalizowała o zagranie w finałach w następnym dniu. Tylko dwie pierwsze ekipy z każdej grupy mogły walczyć o tytuł Mistrza Małopolski pozostałe kolejno grały w Lidze Europy (miejsca 7-12) oraz Lidze Konferencji (miejsca 13-18). Po pierwszym dniu drużyna gospodarzy Akademia Proszowianka wygrywając wszystkie mecze w grupie przebojem dostała się do finałów a stawkę najlepszych ekip uzupełnili kolejno: Lider Czerwonograd, Szkoła Futbolu Staniątki, Akademia Piłkarska Hutnik Kraków, MasterKids Skawa I, Brain&Body Chmelnik. Miejsca 3-4 utworzyły Ligę Europy a miejsca 5-6 Ligę Konferencji.

Kolejnego dnia drużyny przydzielone do grupy mistrzowskiej, liga europy oraz liga konferencji walczyły o miano najlepszej ekipy w swojej grupie. O tytuł Mistrza Małopolski rywalizowały mocne drużyny które na boisku pokazały bardzo duże umiejętności. Nasza drużyna z najgroźniejszym rywalem Lider Czerwonograd stanęła na wysokości zadania i pokonała kolegów z Ukrainy 2:0. W kolejnym jednak meczu niespodziewanie zremisowała z Akademią z Chmelnika i aby myśleć o tytule Mistrzowskim w ostatnim spotkaniu musieli pokonać Akademie Hutnika. Mecz z Hutnikiem to pełna kontrola naszych zawodników i zdecydowana wygrana! Ostatni gwizdek sędziego i ogromna radość naszych małych sportowców – Proszowice najlepsze w całym turnieju ! Słowa pochwały również należą się naszej drugiej drużynie która dzielnie walczyła na boiskach Ligi Konferencji. Był to dla nich pierwszy tak duży turniej i naprawdę jesteśmy z Was dumni.

Turniej stał na wysokim poziomie sportowym ale i również organizacyjnym, z tej strony dziękujemy z całego serca Burmistrzowi Gminy i Miasta Proszowice Panu Grzegorzowi Cichemu za ufundowanie nagród i za przybycie i wręczenie wszystkim sportowcom wyróżnień. Prezesowi Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji Panu Dariuszowi Pomykalskiemu za możliwość rozegrania turnieju na pięknym obiekcie w Proszowicach i oczywiście WAM RODZICE za pomoc i możliwość realizacji tego projektu – Dziękujemy !

KOŃCOWA KLASYFIKACJA – GRUPA MISTRZOWSKA

 1. AKADEMIA PIŁKARSKA PROSZOWIANKA
 2. LIDER CZERWONOGRAD
 3. SZKOŁA FUTBOLU STANIĄTKI
 4. Akademia Piłkarska Hutnik Kraków
 5. Brain&Body Chmielnik
 6. MasterKids Skawa I

MVP – Pitkova Denis (LCZ) NAJLEPSZY BRAMKARZ – Marcel Celary (SFS) NAJLEPSZY STRZELEC – Aleksander Włodarczyk (APP)

KLASYFIKACJA KOŃCOWA – LIGA EUROPY

 1. SREBRNI OLKUSZ
 2. AKADEMIA PUSZCZA NIEPOŁOMICE
 3. AS SŁOMNIKI
 4. Akademia Piłkarska MKS Trzebinia
 5. AP Progress Andrychów
 6. Szkółka Piłkarska KS Pcimianka

MVP – Antek Olszyński (SO) NAJLEPSZY BRAMKARZ – Adam Kamiński (ASS) NAJLEPSZY STRZELEC – Łukasz Dymek (APN)

KOŃCOWA KLASYFIKACJA – LIGA KONFERENCJI

 1. AKADEMIA WIERZBOWIANKA
 2. AP 21 CHRZANÓW
 3. KSPN POGOŃ KRAKÓW
 4. Akademia Proszowianka II
 5. Ekler Baranówka
 6. MastertKids Skawa II

MVP – Antek Jasieczko (21CH) NAJLEPSZY BRAMKARZ – Tymoteusz Staśko (KSPN) NAJLEPSZY STRZELEC – Gabriel Rokita (AW)

PROJEKT ZREALIZOWANO PRZY WSPARCIU FINANSOWYM WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO

KONTAKT

AKADEMIA PIŁKARSKA PROSZOWIANKA PROSZOWICE
UL. PARKOWA 10
32-100 PROSZOWICE
NIP 6821789948

BIURO
TEL: 509 838 796
CZYNNE: 15:30 - 17:30

E-MAIL: akademiapilkarskaproszowice@gmail.com

PRZEKAŻ 1,5% podczas wypełniania PIT wpisz: KRS 0000270261 oraz poniższy cel szczegółowy: AKADEMIA PIŁKARSKA PROSZOWIANKA 11612

Konto Akademii Piłkarskiej Proszowianka MBank nr konta: 90 1140 2004 0000 3002 8064 8649